Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Aktualności
Ćwiczenia wojskowej straży pożarnej
24.05.2017
18.05-24.05.2017 r., Redzikowo. Na terenie kompleksu wojskowego Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie odbyły się wspólne ćwiczenia taktyczne wojskowej straży pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 1 w Słupsku.

Strażackie ćwiczenia realizowane 18 maja przeprowadzono w dzień, jak również w warunkach nocnych, a ich celem było zgranie współdziałających jednostek podczas wspólnych działań w trakcie gaszenia pożarów wewnętrznych. Zajęcia nadzorowane były przez przedstawicieli Delegatury Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Gdyni oraz oficerów operacyjnych JRG.

 

Natomiast 24.05.2017 r. zastęp wojskowych strażaków brał udział w ćwiczeniach organizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. Scenariusz ćwiczeń obejmował działania ratownicze podczas wypadków drogowych, w wyniku których ratownicy mają do czynienia z substancjami niebezpiecznymi – tym razem była to butla z acetylenem.

 

Wspólne ćwiczenia są okazją do sprawdzenia poziomu wyszkolenia zastępów WSP BOchB Redzikowo zgodnie z obowiązującymi procedurami ratowniczymi realizowanymi przez jednostki ochrony przeciwpożarowej znajdującymi się w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym.

 

galeria>>>

tekst i zdjęcia: por. Paweł SEBZDA


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych