Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Aktualności
Obchody Święta Wojska Polskiego
11.08.2017
11.08.2017 r., Słupsk. Pododdziały Batalionu Ochrony Bazy wzięły udział w garnizonowych obchodach Święta Wojska Polskiego, zorganizowanych w miejscu naszego tymczasowego stacjonowania na terenie 7 Brygady Obrony Wybrzeża

Uroczystość tegorocznego Święta Wojska Polskiego rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w kaplicy garnizonowej. Następnie, na placu apelowym, po powitaniu zaproszonych gości, odbyła się główna część obchodów święta. Uczestniczyli w nich również amerykańscy żołnierze służący na terenie powstającej Bazy w Redzikowie.

 

Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej, odśpiewaniu Hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, wręczone zostały akty mianowań na wyższe stopnie wojskowe ośmiu podoficerom i siedemnastu szeregowym. Dwóch najlepszych pracowników RON zostało wyróżnionych srebrnymi medalami za zasługi dla obronności kraju od Ministra Obrony Narodowej, a dwudziestu żołnierzy  i dwóch pracowników otrzymało odznaki pamiątkowe Batalionu. Czterem żołnierzom z wojskowej straży pożarnej zostały wręczone odznaki pamiątkowe Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

 

Następnie w krótkim przemówieniu Zastępca Dowódcy Batalionu – Dowódcy Bazy mjr Mariusz WARTA pogratulował wyróżnionym i awansowanym na wyższe stopnie wojskowe, a także podziękował żołnierzom i pracownikom za wykonywaną na wysokim poziomie służbę i pracę na rzecz naszej jednostki wojskowej. Słowa szczególnie serdecznych życzeń zostały też skierowane do goszczących nas na swym terenie dowództwa, oficerów, podoficerów, żołnierzy i pracowników 7 Pomorskiej Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku.

 

Odczytanie apelu pamięci, salwa honorowa oraz defilada pododdziałów zakończyła oficjalną część obchodów święta. Po tym nastąpiła prezentacja sprzętu i wyposażenia wojskowego. Przedstawiciele Batalionu Ochrony Bazy i 7 Brygady Obrony Wybrzeża złożyli wieniec okolicznościowy pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Placu Zwycięstwa w Słupsku.

 

galeria>>>

tekst: por. Paweł SEBZDA, zdjęcia: pan Piotr MICHALAK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych