Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Aktualności
Szkolenie ogniowe z użyciem symulatora ŚNIEŻNIK
25.09.2017
25.09.2017 r., Lębork. Żołnierze kompanii ochrony doskonalili swoje umiejętności strzeleckie wykorzystując jeden z najnowocześniejszych w Polsce symulatorów.

Zawarte porozumienie szkoleniowe pomiędzy Batalionem Ochrony Bazy w Redzikowie a 1 Lęborskim Batalionem Zmechanizowanym pozwala na wykorzystywanie w naszej codziennej służbie nowoczesnych rozwiązań treningowych do broni strzeleckiej. ŚNIEŻNIK jest zaawansowanym systemem służącym do szkolenia żołnierzy w różnych warunkach bojowych i na różnych stanowiskach ogniowych. System zapewnia kompleksowe rozwiązanie do prowadzenia treningów na strzelnicach bojowych, polu walki, w pomieszczeniach oraz na takich stanowiskach ogniowych jak strzelec burtowy śmigłowca, moździerz czy strzelec wyborowy.

 

Tym razem żołnierze z Redzikowa doskonalili swoje przygotowanie do tzw. strzelań wartowniczych, a następnie realizowali strzelania sytuacyjne, zgrywając się w indywidulanym i zespołowym wykonywaniu zadań ogniowych. Regularne zajęcia szkoleniowe z wykorzystaniem trenażerów oraz strzelnic garnizonowych są w Batalionie podstawą utrzymywania wysokiego poziomu gotowości do realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem naszej jednostki wojskowej.

 

galeria>>>

tekst: por. Paweł SEBZDA, zdjęcia: st.sierż. Krzysztof MICHALSKI


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych