Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie
Aktualności
Szkolenie z ochrony obiektów wojskowych
11.10.2017
11.10.2017 r., Redzikowo. W ramach Centralnego Szkolenia Instruktażowo-Metodycznego z Ochrony Obiektów Wojskowych pododdziały Batalionu doskonaliły realizację procedur reagowania w sytuacji naruszenia systemu obrony jednostki wojskowej.

Podczas szkolenia zorganizowanego przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, żołnierze Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie zaprezentowali działanie w przypadku ataku na służby dyżurne i obiekty wojskowe.

 

Po zainscenizowanym napadzie na biuro przepustek żołnierze ze składu warty wewnętrznej przedstawili uczestnikom zajęć (kierowniczej kadrze zajmującej się w SZ RP zagadnieniami ochrony fizycznej) procedury izolacji zaatakowanego obiektu, reagowanie patroli interwencyjnych, ewakuację rannych i przeciwdziałanie rozszerzaniu się strefy zagrożenia. Neutralizację napastników przeprowadziła Grupa Działań Specjalnych Żandarmerii Wojskowej, wspierana przez Sekcję Pirotechniczną i Grupę Dochodzeniowo-Śledczą. Zajęcia realizowane były we współpracy z Komendą Miejską Policji oraz Szkołą Policji w Słupsku, a także z Wojskowym Ośrodkiem Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie, którego przedstawiciel przybliżył zasady gospodarowania psami służbowymi w Wojsku Polskim.

 

Dodatkowo uczestnicy szkolenia zapoznali się z przyjętymi w Redzikowie procedurami uzyskiwania dostępu do Bazy, podstawowym wyszkoleniem indywidualnym i zespołowym patrolu interwencyjnego oraz przewodnika psa służbowego. Ponadto, w ramach pokazu statycznego, zaprezentowane zostało wyposażenie i uzbrojenie polskich oraz amerykańskich żołnierzy ochraniających kompleks w Redzikowie, a także sprzęt policjantów zapewniających ochronę na terenie przylegającym do kompleksu wojskowego Bazy.

 

galeria >>>

tekst: por. Paweł SEBZDA, zdjęcia: pan Piotr MICHALAK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych